HRANIČÁŘSKÁ VÝBAVA

Hraničáři jsou specifičtí především některým svým oblečením, které je dokáže skvěle skrýt a nejen to. Do jejich základní výbavy patří několik věcí, které prostě za zmínku stojí, a to proto, že jsou pro hraničáře opravdu důležité a nezbytné.

PLÁŠTĚNKA

Zeleno-hnědo-šedá, nepromokavá, neprofoukavá, teplá a nešustivá hraničářská pláštěnka. Hraničářům umožňuje neviditelný pohyb ve stínech stromů, ochranu před deštěm i větrem a v chladných nocích také ochranu před vlezlou zimou. Má hlubokou kapuci, která hraničářům skryje obličej a hraničář ji plně důvěřuje, když se někde tajně schovává.

TOULEC

Hraničář ho využívá k ochraně a přenosu svých šípů. Toulec je kožený a hraničáři ho nosí na zádech.

BOTY

Boty by měl mít hraničář vhodné pro všechny příležitosti, musí se v nich dobře jezdit na koni, běhat, plazit se a nedílnou součástí je také jejich měkká podrážka, která hraničářům umožňuje neslyšně chodit a pod nohama cítit každou větvičku a každý kamínek.

HLEDAČ SEVERU

Takto je v knížce označen kompas, ten má a měl vždy jen jedno využití a to, že se podle něj můžete spolehlivě orientovat, pokud tedy nejste v blízkosti železa či železných předmětů.

BRAŠNA PRVNÍ POMOCI

Tu má každý hraničář vždy při sobě, když se někdo v jeho okolí zraní, nebo i on sám, je okamžitě schopný určité zranění ošetřit a vyčistit, aby se nezanítilo a zůstalo čisté. Krom obvazů tam mají hraničáři jednu malou specialitu, mast z hřejivé trávy.

ZÁSOBNÍK ŠÍPŮ

V sérii je o něm asi jen jedna zmínka, ovšem představuji si to jako větší uzavřený toulec, ve kterém mají hraničáři náhradní šípy ve větším počtu. Samozřejmě pro případné doplnění toulce po zneškodnění nepřátel.

Fotogalerie: Výbava hraničářů