12. díl Hraničářova učně - RA - The royal ranger!!!

11.05.2013 17:28

Nedávno byly konečně zveřejněny obálky 12. dílu!!! Vypadají moc zajímavě, teď se už můžeme těšit jen na obsah a všichni určitě doufáme, že to bude zase skvělý příběh!!! Našla jsem ještě anglickou upoutávku, z toho co jsem dokázalA rozluštit, bude mít Will učně!!! Hurá :). Tady si to můžete přečíst, ale když pak rozkliknete ten článek, je tam toho víc, odkazy u zdroje:

The story that brings the Ranger's Apprentice arc full-circle!

Will Treaty has come a long way from the small boy with dreams of knighthood. Life had other plans for him, and as an apprentice Ranger under Halt, he grew into a legend—the finest Ranger the kingdom has ever known. 

Yet Will is facing a tragic battle that has left him grim and alone. To add to his problems, the time has come to take on an apprentice of his own, and it’s the last person he ever would have expected. Fighting his personal demons, Will has to win the trust and respect of his difficult new companion—a task that at times seems almost impossible.

John Flanagan returns for one final bow to the series that has conquered millions of readers worldwide with this pulse-pounding adventure that brings one era to a close, and ushers in the next . . .

Když kliknete na obrázky pravým tlačítkem myši a dáte "Zobrazit obrázek", tak se vám zobrazí v plné velikosti.

Zdroj: https://rangersapprentice.wikia.com/wiki/Ranger%27s_Apprentice a https://rangersapprentice.wikia.com/wiki/The_Royal_Ranger